možnosti LED svietidiel

Výhody a možnosti LED svietidiel

Pri zariaďovaní interiérov sa v súčasnosti dbá aj na efektívne využívanie energie. Svietidlá tiež zohrávajú úlohu v spotrebe elektrickej energie, a preto ich výrobcovia museli vyvinúť úspornejšiu alternatívu. V súčasnosti ju predstavujú LED svietidlá, ktoré spotrebujú len zlomok elektrickej energie v porovnaní s bežnými žiarovkami.  A to je len začiatok ich hlavných výhod.

Dlhá životnosť, nezávadnosť a okamžitý svetelný výkon

Ak si do svojej domácnosti či kancelárie zaobstaráte LED osvetlenie, okrem zníženia spotreby elektrickej energie získate aj zdroj svetla s dlhou životnosťou. LED žiarovky totiž vo všeobecnosti dosahujú životnosť v rádoch niekoľkých rokov, tie kvalitnejšie môžu vydržať aj 10. Rovnako sú šetrné voči životnému prostrediu, pretože na rozdiel od žiariviek či halogénových žiaroviek neobsahujú žiadnu ortuť či jedovaté plyny. Oproti úsporným žiarovkám nevyžadujú čas na ich plné rozsvietenie a maximálny svetelný výkon poskytujú prakticky okamžite po stlačení vypínača.

clanok2LED svietidlá ponúkajú viaceré farby prirodzeného osvetlenia

LED svietidlá dokážu do interiéru priniesť často aj farebné svetlo. Na bežné osvetlenie sú dostupné tri základné farby svetla, to neutrálna, studená biela a teplá biela. Studená a neutrálne biela je ideálna do kancelárskych priestorov, kde dokáže plnohodnotne nahradiť prirodzené svetlo. Teplá biela je zas vhodná na osvetlenie domácností. Ak chcete v interiéri vytvoriť želanú atmosféru, dopomôžu vám k tomu aj rozličné farebné LED žiarovky či LED pásy.

Možnosti použitia LED osvetlenia

LED technológiu je dnes možné vďaka širokej ponuke svietidiel aplikovať na takmer akúkoľvek formu osvetlenia. Sú vhodné ako hlavné osvetlenie miestnosti či ako doplnkové. Výrobcovia neustále prichádzajú s atraktívnymi dizajnmi, vďaka ktorým sa LED svietidlá môžu stať doslova šperkom priestoru. Veľmi praktické je použiť LED technológiu aj na bodové osvetlenie.

Veľkú ponuku LED svietidiel vám prináša internetový obchod Casca.sk.